Loading...

Социалната мрежа на България

Животът на Ален Делон | Форум

KeNguru Юли 20 '14

Той е едва на 4 години, когато баща му, директор на киносалон в Бург-ла-Рен, и майка му, аптекарка, внезапно решават да се разведат. Изпращат го във Френ при бавачка. 4 години по-късно го изгонват от училище за недисциплинираност и опити за насилие. И той попада в пансион. "Наистина бях едно малко чудовище - си спомня днес звездата. - На 14 години избягах от къщи с твърдото решение да замина за Чикаго. Но ме хванаха и се озовах в полицейския участък"

През 1957г. Ален Делон снима първия си филм. Следват "Роко и неговите братя" (1960), "Жарко слънце", "Черното лале" (1963), както и "Гепардът". През 1969г. Прави великолепно изпълнение в "Басейнът" с Роми Шнайдер, след което го гледахме в "Борсалино" (1973) и "За кожата на едно ченге" (1981).

Вече 45 години Ален Делон е безспорен фаворит на френското кино. В прегръдките си е държал най-красивите жени на света. В годините се прояви и като бизнесмен. Само едно нещо му липсваше - семейство и малки деца. Вече ги има благодарение на топмодела Розали, която му роди дъщеричка - Анушка, а по-късно и 2-ро дете - "вторият" Ален -Фабиен Делон.

"Днес имам всички: пари, слава, вече живея за да обичам и да бъда обичан."

Ален Делон е лансирал свои парфюми. Ароматът казват, бил уникален. "Да създадеш един парфюм за една жена - споделя Ален Делон - това означава, че я уважаваш като човек и безкрайно много я обичаш. Парфюмът символизира женствеността, той издава характера и природата на тази, която го ползва. По парфюма можете да познаете кой стои срещу вас. И това важни както за жените, така и за мъжете."


Ето и нещо любопитно:


Кои са маниите на Ален Делон в живота?


"За мен се говори какво ли не. Но никой не ме познава истински."

И все пак:

- Той никога не се разделя с талисмана си - гривна от слонска кожа, която опасва китката на дясната му ръка.

- На прием винаги носи върху смокинга вечния си бял шал от коприна, който е неразделна част от облеклото му още от времето на "Борсалино".

- Когато е на снимки, винаги носи малък плюшен гепард, както и металния скорпион (неговата зодия), подарен му от Мирей Дарк. По време на пътуване Ален Делон държи винаги в куфара си и малка броеница за късмет.

- Актьорът е и колекционер на златни часовници - притежава 30 редки образци. Често носи часовника си като героя си от "Самурай" - с циферблата навътре.

- Ален Делон живее на 4 различни места - има голямо имение в Души (Северозападна Франция), вила в Харлем (Холандия, от където е Розали), вила в Женева и апартамент в Париж. Навсякъде пътува със собствения си хеликоптер, а за по-къси разстояния използва луксозни автомобили. Но понеже не обича да кара кола, си има шофьор и никога не седи на задната седалка, защото му става лошо.

- "Не се опитвайте да контактувате с него рано сутрин", преди да се изпил 3 големи чаши кафе без захар!!

- Любимите му цветове са: черно, сиво и морско синьо.


Жените в неговия живот


1. Голямата му любов е Роми Шнайдер, "малката годеница на Европа". Идилията им започва през 1958г. и трае пет години. Огромна, разрушителна страст.

2. На 13 август 1964г. се жени за Натали Делон. Любов от пръв поглед, но мимолетна. Ражда се синът им - Антъни.

3. След този период актьорът се жени за Мирей Дарк и живее в продължение на 15 години с нея. И днес я смята за най-близкия си приятел и всеки път когато има проблем или притеснение се обръща към нея за съвет.

4. Четвъртата му любов е топмодела Розали Ван Бремен.


Допълнителна информация: wikipedia.org

Това мнение е редактирано от KeNguru Юли 20 '14
KeNguru Юли 20 '14