|
Както знаете всеки сертификат си има свои критерии за оценка, но цялата информация, която успях да намеря за методите на проверка на участниците в този проект е доста обща.
Всеки сертификат набира респект в очите на потребителите едва тогава когато има добър критерий на оценка и наистина разделя предприятията на такива, които заслужават да бъдат отличени и такива, които не го заслужават. Както вече споменах в интернет страницата няма чак толкова много информация, за това се изкуших да позвъня в седалището на фирмата „Изследователски център на клиентските мнения“ ЕООД в Бургас, за да мога да разбера повече подробности.
Звъннах. Учтиво се представих и описах какъв е моят въпрос. Първоначално се свързах със секретарката, след което тя ме прехвърли към някакъв г-н Вангелов, който се представи като изпълнителен директор. По-долу Ви представям транскрипцията на разговора:
Добър ден, бих искал да Ви задам няколко въпроса относно критериите за оценяване на фирми според Вашият сертификат.
Добър ден, слушам Ви. С удоволствие ще отговоря на всички Ваши въпроси.Теоретически бих се включил към проекта, но както вече споменах не разбирам какви точно са критериите, според които оценявате фирмите, а няма как да се включа към проект, в който не съм напълно убеден. Бихте ли ми описали по какъв начин се оценяват фирмите, преди да им предложите да се включат в проекта?
Всяка фирма преди да бъде включена в проекта преминава през изследване от нашият авторски алгоритъм – коефициент на негативните мнения.
Това вече го бях разбрал предварително. Бихте ли развили тази тема и описали в какво точно се състои това?
Сега ще Ви обясня. Нашата фирма притежава авторски, иновативен софтуер, който претърсва в интернет пространството мнения, свързани с проверяваната фирма. Софтуерът се базира в нагаждането на текстове описващи фирмата към внимателно избрани чувствителни фрази.
А как изглежда това в практиката? Понеже не ми стана ясно изцяло.
Практически софтуерната програма проверява, дали дейността на фирмата е била описана по какъвто и да е негативен начин от нейни клиенти в интернет пространството. Ако програмата улови нещо негативно – дадената фирма няма да може да получи сертификат за Коректна Фирма. В случай, че не открие никакви негативни мнения, фирмата се квалифицира за участие в проекта.
Благодаря, сега горе доло ми стана ясно. Ще Ви задам още един въпрос – кои интернет страници проверявате и от къде знаете, дали няма негативни мнения по някой други сайтове?
Нашата цел е начинът на оценяване на фирмите да бъде максимално достоверен. Не се ограничаваме до никакви конкретни сайтове – алгоритъмът коефициент на мненията проверява целият интернет – не се ограничаваме само до сайтове, съдържащи фирмени мнения. Проверяваме също форуми, социални мрежи – като нп. Facebook и др. С две думи – след проверка на фирмата сме сигурни, че репутацията на дадена фирма в интернет е безупречна. Едва тогава квалифицираме фирмата за получаване на сертификата.
А от къде сте сигурни, че този начин на оценяване наистина работи?
Господине, ние базираме на опита, от няколко десетки хиляди вече проведени изследвания. Преди стартирането, софтуерът е преминал през тестове. Тази програма работи вече години в много други европейски страни и през целият този период не сме получили сигнал за грешен резултат на изследване. С две думи – участие в проекта предлагаме само на фирми, които без никакви съмнения са с безупречна репутация.
В този момент приключи нашият разговор, понеже нямах вече повече въпроси. Все пак реших сам да проверя дали този метод работи коректно. Използвах списъка с фирми, който е публикуван в сайтаwww.korektnafirma.com. Избрах произволно няколко фирми и започнах да търся информация за тях в интернет. На 20 проверени фирми наистина не успях да намеря никакви негативни мнения за нито една от тях. Изглежда, че описаният софтуер от г-н Вангелов наистина правилно изпълнява функциите си.
|
Коментари